Post Image
367

Böcek Kovucu İlaç Nasıl Yapılır?

Değişen hava koşullarıyla beraber özellikle soğuk havaya geçişte, daha fazla karınca, böcek ve sinek evinize sığınmaya başlar .

Evdeki istenmeyen böceklerden kurtulmak için doğal yöntemleri kullanabilirsiniz.


Karıncalar

Karıncaları öldürmektense onlara zarar vermeden evinizden ulaştırmanın kolay yöntemleri mevcut.

Karınca yuva girişlerine;

kesilmiş limon koymak,

tuz serpmek

tarçın serpmek

defne yaprağı koymak

sprey aracılığıyla sirke sıkmak.


Hamam böcekleri

Karıncalardan daha can sıkıcı bir şey varsa o da evinizde hamam böceği olmasıdır. Karıncaların tüm masumiyetine karşın hamam böceklerindeki rahatsız edici görüntü tüylerinizi diken diken yapmaya yetecektir.

Hamam böceklerinin evinize girmesini önlemek için 2 yemek kaşığı çay ağacı yağı ile suyu karıştırın ve böceklerin girebileceği yerlere püskürtün. Bu sizi hamam böceklerinden korumak için en kolay yöntem olacaktır.


Örümcekler

Bir yemek kaşığı nane yağı ve bir bardak su karışımı ile örümcekler için güzel kokulu bir sprey yapabilirsiniz. Hazırlamış olduğunuz bu esanslı karışım örümceklerin evinizde davetsiz misafir olmasını önleyecektir.


Meyve sinekleri

Nereden geldiği nasıl oluştuğu pek bilinmeyen bu küçük sineklerden kurtulmak için bir fincan su içerisine kırmızı şarap sirkesi ilave edin. Daha sonra kahve filtresiden bir huni oluşturup üstüne karışımı yerleştirin. Böylelikle küçük sineklere küçük bir tuzak hazırlamış olacaksınız.


Sivrisinekler

Yaz aylarının en can sıkıcı bölümü olsa gerek. Yazlıklarda, sulak alan çevrelerinde, bahçede, balkonda ya da evde bile olsanız bazen kapınız pencereniz açık oturamazsınız. İzin vermezler.

Sivrisineklerin evinize girmesini önlemek için kapı pencere girişlerine lavanta, kedi otu veya fesleğen koyalar bu sorundan kurtulabilirsiniz.

 

BENZER YAZILAR

Bir cevap yazın