Post Image
367

Güzellik Ürünlerinizi Buzdolabında Saklayın

Hele ki bayanların olmazsa olmazı güzellik ürünleri. Genellikle yatak odamızda ya da banyoda bulundurmayı pek severiz. Ne de olsa hemen elimizin altında, aynanın yakınındadır.

Fakat kozmetik ürünlerinizin daha uzun süre dayanmasını istiyorsanız ürünleri buzdolabında saklamayı tercih etmelisiniz.

Sıcak ve nemli ortamlarda bozulma ihtimali olan ürünler böylelikle daha uzun süre dayanmış olacak.


Kremler

Cildinizi solgun hissettiğinizde buz ile peeling yapmışsınızdır, ya da ayaklarınız şiştiğinde bileklere soğuk su uygulayarak şişmeyi hafifletmişsinizdir. Bunları yapmamış olsanız bile kulağınıza tanıdık geldiğinden eminim. Cildimize uyguladığımız pudralar, fondötenler, nemlendiriciler de buzdolabında sakladığınızda size aynı avantajları sağlayacaktır.


Aktif madde içeren ürünler

Retinol, benzoil peroksit veya C vitamini gibi aktif bileşenlere sahip ürünler nemden ve güneşten uzaktan tutulmalıdır. Aktif bileşenlere sahip ürünlerin son kullanım tarihleri bu bileşenlerin pasifleşme tarihidir. Isı ve neme maruz kaldıklarında da aynı şekilde aktif bileşenler bozulacaktır. Bu nedenle buzdolabı en doğru tercihtir.


Ojeler

Ojeleri buzdolabında muhafaza ederek yoğunlaşmasını önlemek ve ömrünü uzatmak mümkün.

Ayrıca bu şekilde güneş ışından uzak tutarak renginde oluşabilecek bozulmaların da önüne geçmiş olacaksınız.

Ojeleri buzdolabında bulundurmak doğru tercih. Fakat dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta daha var. O da; ojeleri kullanmaya başlamadan kısa süre önce buzdolabından çıkarıp oda sıcaklığına geçmesini beklemek.

Oda sıcaklığındaki ojenin sürümü daha kolay ve akıcı olacaktır. Aksi takdirde pütürtülü bir görüntüye sahip olacaktır.

 


Rujlar

Özelllikle yaz aylarında rujlarınızın eridiğini görürsünüz. Çantanızda, cebinizde, otomobilinizde…

Eriyen rujlarınızı buzdolabında sertleştirmek ve eski haline kavuşmak mümkün. Aynı şekilde sağlam olan ürünleri de buzdolabında muhafaza ederek erimelerini ve moleküllerin yitirilmesini önleyebilirsiniz.

 

Böylesine cici ve mini ofis boy buzdolabına sahipseniz, kozmetik dolabına çevirmek de bir alternatif olabilir.

BENZER YAZILAR

Bir cevap yazın