Post Image
1.5K

Daha Beyaz Tül Perdeler İçin Uygulayabileceğiniz Kolay ve Pratik Yöntemler

Siz de evinin temizliğine önem veren kadınlardansanız bu paylaşımımız tam size göre. Eviniz ne kadar temiz olursa olsun perdeler kirli ise ev, o temizliği göstermeyecektir.

Evinizin enerjisini yansıtan, yaptığınız temizliği gösteren en önemli şeydir perdeler.

Yaz aylarında camların açık olması nedeniyle hemen kirlenen perdeler kış aylarında ise kullanılan soba, kalorifer yada doğalgaz nedeniyle hemen islenmeye başlar. Ve gözü rahatsız edici bir renk değişimi meydana gelir. Titizlik de ruhunuzda varsa o görüntü içinizi hemen huzursuz edecektir. Perdeler, hele ki beyaz perdeler…. bir çok kadının korkulu rüyası. O bembeyaz perdeleri ilk günkü parlaklığı ile korumak ise büyük meziyet.

Yani büyük meziyetmiş…

Biz bu yöntemi öğrenene kadar 🙂

 

Beyazlık yöntemine geçmeden tül perdelerin yıkanmasında dikkat edilmesi gereken bir kaç noktaya değinelim.

Öncelikle tül perdelerinizi sıcak suda yıkamamalısınız. Sıcak su perdelerinizin kırışmasına ve yıpranmasına neden olur. bu nedenle tavsiye edilen seçim, narin yıkamada 30 derece sıcaklıkta perdelerinizi yıkamanızdır.

Ayrıca makinenizin devrini de en düşük devire getirmeniz yine kırışıklığı önlemede faydalı olacaktır.

Perdeleriniz ütü istemiyorsa makinadan çıkarır çıkarmaz hemen asmalısınız. Aksi takdirde bekleme süresi uzadıkça perdeleriniz kırışacaktır.

Gelelim esas konumuza.

Daha beyaz tül perdeler için; çamaşır makinenizin deterjan gözüne 1 çay bardağı toz deterjan ve 2 çay kaşığı toz şeker koyun.

Sonrasında  makinenin içine (perdenin arasına) 1 adet bulaşık makinalarında kullandığımız tablet deterjanlardan  koyun.

Toz şeker perdelerinize kola etkisi yaratacak, solgun ve cılız görünmesini engelleyecektir. Bulaşık deterjanı da üzerindeki yağdan kirden kolayca ayrılmasını sağlayacaktır.

Yani:

Tablet deterjan makinanın içine,

Toz deterjan ve şeker makinanın deterjan gözüne.

 

Yıkama sonrasında, ilk günkü parlaklığı ve duruluğuyla daha beyaz perdeler sizinle.

Bu kolay yöntem sayesinde perdeleriniz ilk günkü beyazlığını koruyacak. Gelenlerin gözleri kamaşacak…

 

Yaptığınız temizlik de bembeyaz perdeler eşliğinde evinizin havasını değiştirecek. Daha temiz ve ferah bir ortam içerisinde bulunacaksınız.

Artık siz de toz şeker ve tablet bulaşık deterjanı sayesinde daha beyaz perdelere sahip olabileceksiniz. İlk perde yıkayışınızda bu kolay yöntemi uygulamayı unutmayın.

Bembeyaz perdelerin tadını çıkarın.

 

BENZER YAZILAR

1 Yorum

    Fatma Varhanlı

    Bu kadar basit bişeyi bilmiyorduk 🙂 perdelerim artık gerçekten bembeyaz oldu önerilen diğer her şey hikayeymiş bunu anladım. Teşekkürler yazınız için.

    16 Ağustos 2019 Cevapla

Bir cevap yazın