Post Image
643

Ayakkabı ve Ayak Kokusu Nasıl Önlenir?

Yaz kış fark etmeksizin yaşanılan bir durumdur ayakkabı kokusu. Kimi zaman ayakkabıda kullanılan materyal sebebi ile havasız kalan ayak koku yapmaya başlar kimi zaman ayakkabınız kaliteli olsa daha ayakta meydana gelen terleme sonucu bakteriler kokuya sebebiyet verir.

 

Öyle yada böyle siz de ayakkabı ve dolayısıyla ayak kokusu sorunu yaşayanlardansınız bu sorunu çözmek için kolay yöntemlerimiz var.

Hadi başlayalım.

Lavanta

Ayakkabınızın içine birkaç dal lavanta koyup bir gece boyunca dışarda havalandırmanız ayakkabıdaki kötü kokuya sebep olan bakterilerin sonlanmasına ve kokunun yok olmasana yardımcı olacaktır.

Gazete Kağıdı

Ayakkabıların içinde oluşan nem zamanla bakteri oluşmasına neden olur. Gece boyunca ayakkabı içerisine bir miktar gazete kağıdını büzüştürerek yerleştirmeniz ayakkabı içindeki nemin emilmesine ve kötü kokuların ortadan kalmasına yardımcı olacaktır.

 

Karbonat

Ayakkabı içerisine sepriştireceğiniz bir kaşık karbonat kötü kokunun giderilmesini sağlayacaktır. Yine bir gece boyunca bekletmenizi tavsiye ederiz.

 

Çay Poşeti

Ayakkabı kokusunu önleyen kolay yöntemlerden bir diğeri de çay poşetinde gizli. Kuru çay poşetini bir gece ayakkabı içerisinde bekletin, çay yaprakları ortamdaki nemi kendine çekecek kötü kokuyu ortadan kaldıracaktır.

 

Talk Pudra / Bebek Pudrası

O huzur veren mis gibi kokusuyla bebek pudrası da size bir çözüm olacaktır. Ayakkabınızın içine bir miktar bebek pudrası döküp bir gece bekletmeniz yeterli. Ertesi gün pudrayı silkelemeyi unutmayın. Aksi takdirde bembeyaz çoraplara ya da bembeyaz ayaklara maruz kalabilirsiniz.

Bu yöntemlerden en azından birinin sizin sorununuza çözüm olmasını ve daha huzurlu ferah ayaklara kavuşmanızı dileriz.

BENZER YAZILAR

Bir cevap yazın